Ukázky látkových plen a šátků

Velice podporuji používání látkových plen a nošení dětiček v šátku, aby byly v co nejtěsnějším kontaktu se svými rodiči. Jelikož látkové pleny  i úvazy 5ti metrové látky okolo těla  jsou pro většinu nastávajících rodičů trochu záhadou :) nabízím ukázky moderních plenkových systémů  a způsobů, jak se pohodlně svázat dohromady s Vaším miminkem :)
Záleží pouze na Vás co se chcete dozvědět, je možné tedy udělat ukázku pouze plenek nebo pouze vázání šátků nebo obojího dohromady, záleží na domluvě.

Látkové plenky

                   
                                                                 Přebalování je po porodu jedna z velmi častých činností :) (Pokud se samozřejmě nerozhodnete pro bezplenkovou metodu)
Přichází tedy čas rozhodování o tom, do čeho miminko balit. Do papírovek nebo do látkovek?
Já sama jsem zastánkyní látkovek. Balila jsem do nich obě dcery a mohu je tedy vřele doporučit.  Moderní látkové pleny nabízí téměř stejný komfort používání a obsluhy jako pleny papírové. Jejich používání je naprosto snadné a pohodlné.
 
Ukázky plen. Pokud se neorientujete v pojmech látková plenka, plenkové kalhotky, vkládací plenka, "svrchňáčky" a pod. mohu Vám po dohodě celý plenkový systém představit. Můžete si ho osahat, vyzkoušet a pak se teprve rozhodovat. Máte-li zájem o ukázku zavolejte mi na tel: 732 802 345.
Zakoupit si ode mne můžete kompletní sortiment české firmy Haipa - daipa (kompletní plenkový systém, látkové vložky, prsní vložky, vak na nošení děti atd.)
  
Srovnání látkových a papírových plen:
Cena:
Látkové pleny - pořízení kompletní sady, která vystačí od novorozence až po nočník stojí mezi 7 000 - 10 000 korun. K této sumě je třeba připočíst částku, kterou představuje praní - pereme cca jednou za 2-3 dny po dobu dvou let, tzn.  cca. 200x po cca. 50 Kč. Suma za praní je tedy okolo 10 000 Kč.
Konečná suma, kterou utratíte za látkové pleny je tedy 17 000 - 20 000 Kč.
Papírové pleny - Papírových plen použijete v průměru 7 za den opět po dobu dvou let. Jedna plena stojí 4 - 6 Kč.  Konečná cena papírových plen je tedy 20 440 - 30 660 Kč.
Výhodou je, že v látkových plenách děti častěji vyžadují přebalení a proto se učí na nočník chodit dříve než děti v plenách papírových.
 
Zdraví:
Nevyčíslitelnou výhodou je působení látkových plen na děti. Ty se v látkovkách méně opruzují, neprojevují se u nich obvykle  podráždění ani alergie. Do papírových plen se používají nejrůznější parfemace, které mohou svým složením, také jemnou dětskou pokožku dráždit. V papírových plenách dítě jakoby necítí vlhko, a proto nevyžaduje přebalení tak často, ale i přesto je ve vlhku, proto se může více opruzovat, popřípadě trpět na záněty močových cest.
Svým objemem látkové pleny dobře působí na správný vývoj kyčlí.
 
Ekologie:
Z tohoto pohledu je jasno :) Pratelné pleny, které jsou vyráběné v České republice, tudíž k nám nejezdí stovky a tisíce kilometrů přes celou zeměkouli, jsou jednoznačnými vítězkami. Látkové pleny se jen jednou vyrobí, jednou distribuují a pak dlouho slouží. Nemohou jim z hlediska ekologie, konkurovat papírové pleny, které je třeba stále dokola vyrábět a dovážet tam, kde je jich zrovna potřeba.
Haipa - daipa dokonce nabízí pleny také v bio kvalitě, tudíž i pěstování bavlny na pleny musí splňovat přísná ekologická kritéria. Bamboolik vyrábí pleny z bambusu, což je plevelná rostlina, pěstovaná přirozeně bio, takže jeho vliv na ekologii je také velmi příznivý.
NOVINKA!

Sada látkových plen různých systémů k zapůjčení!!!

Látkové pleny jsou větší investice a proto jsem pro Vás připravila sadu plenek k zapůjčení. Sada je složena z různých plenkových systémů tak, abyste se mohli rozhodnout, který systém bude vyhovovat právě Vám.

Plenky jsou vždy pečlivě vyprané v přírodním, dezinfekčně působícím pracím prostředku, aby byla zachována plná hygiena používání.


Šátky na nošení dětíVíce o šátcích se připravuje :)
Díky za pochopení.
Comments