Látkové pleny: Haipa - daipa

                  
                                                                              
Přebalování je po porodu jedna z velmi častých činností :) (Pokud se samozřejmě nerozhodnete pro bezplenkovou metodu)
Přichází tedy čas rozhodování o tom, do čeho miminko balit. Do papírovek nebo do látkovek?
Já sama jsem zastánkyní látkovek. Balila jsem do nich obě dcery a mohu je pouze doporučit.  Moderní látkové pleny nabízí téměř stejný komfort používání a obsluhy jako pleny papírové. Jejich používání je naprosto snadné a pohodlné.
Ráda bych Vám na tomto místě představila a nabídla k prodeji látkové pleny české výroby Haipa-daipa.
Důvodem, proč jsem se rozhodla být prodejkyní právě plen Haipa-daipa a nikoliv jiných, je ten, že pleny jsou vyráběné v ČR. Nezneužívají levnou pracovní sílu daleko od nás. Jsou kvalitní a férové.
I jiné látkové pleny na našem trhu  jsou velmi kvalitní a uživatelsky příjemné. Haipa-daipa ovšem mají tu "přidanou hodnotu", že k nám odnikud necestují a proto jsou z ekologického hlediska nejšetrnější.
Haipa - daipa nabízí kromě plenkového systému také bavlněné menstruační vložky, které jsou velmi vhodné po porodu, protože jsou prodyšné. Dále jsou v nabídce prsní vložky nezbytné při kojení, velmi praktický vak na nošení miminek od narození až dokud ho unesete :)
 
Ukázky plen. Pokud se neorientujete v pojmech látková plenka, plenkové kalhotky, vkládací plenka, "svrchňáčky" a pod. mohu Vám po dohodě celý plenkový systém představit. Můžete si ho osahat, vyzkoušet a pak se teprve rozhodovat. Máte-li zájem o ukázku zavolejte mi na tel: 732 802 345.
  
Srovnání látkových a papírových plen:
Cena:
Látkové pleny - pořízení kompletní sady, která vystačí od novorozence až po nočník stojí mezi 7 000 - 10 000 korun. K této sumě je třeba připočíst částku, kterou představuje praní - pereme cca jednou za 2-3 dny po dobu dvou let, tzn.  cca. 200x po cca. 50 Kč. Suma za praní je tedy okolo 10 000 Kč.
Konečná suma, kterou utratíte za látkové pleny je tedy 17 000 - 20 000 Kč.
Papírové pleny - Papírových plen použijete v průměru 7 za den opět po dobu dvou let. Jedna plena stojí 4 - 6 Kč.  Konečná cena papírových plen je tedy 20 440 - 30 660 Kč.
Výhodou je, že v látkových plenách děti častěji vyžadují přebalení a proto se učí na nočník chodit dříve než děti v plenách papírových.
 
Zdraví:
Nevyčíslitelnou, ale velmi podstatnou výhodou je působení látkových plen na děti. Ty se v látkovkách méně opruzují, neprojevují se u nich obvykle  podráždění a alergie. Do papírových plen se používají nejrůznější parfemace, které mohou svým složením, také jemnou dětskou pokožku dráždit. V papírových plenách dítě jakoby necítí vlhko, aproto nevyžaduje přebalení tak často, ale i přesto je ve vlhku, proto se může více opruzovat, popřípadě trpět na záněty močových cest.
Svým objemem látkové pleny dobře působí na správný vývoj kyčlí.
 
Ekologie:
Z tohoto pohledu je jasno :) Pratelné pleny, které jsou vyráběné v České republice, tudíž k nám nejezdí stovky a tisíce kilometrů přes celou zeměkouli, jsou jednoznačnými vítězkami. Létkové pleny se jen jednou vyrobí, jednou distribuují a pak dlouho slouží. Nemohou jim z hlediska ekologie, konkurovat papírové pleny, které je třeba stále dokola vyrábět a dovážet tam, kde je jich zrovna potřeba.
Haipa - daipa dokonce nabízí pleny také v bio kvalitě, tudíž i pěstování bavlny na pleny musí splňovat přísná ekologická kritéria. 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aktuální předváděcí akce:
V tuto chvíli nemám vypsaný konkrétní termín. Máte-li zájem o předvedení látkových plen, kontaktujte mne na tel: 732 802 345.
Na těchto akcích se můžete na vlastní kůži přesvědčit, že komfort látkových plen je zcela srovnatelný s plenami papírovými. Ráda Vám představím plenkový systém Haipa-daipa, pomohu Vám zorientovat se v pojmech plenkové kalhotky, vkládací plenky, svrchní kalhotky apod.
Použití plen si budete moci sami vyzkoušet.
Kromě plenkového systému ukazuji také mentrusační vložky (velmi vhodné i jako poporodní), prsní vložky do podprsenky, přebalovací dečky pod miminko, dečku z biobavlny, spacáček pro miminko a vak na nošení miminka.
 
 
Proběhlé akce:
27. 11. 2012, 18.00 - 20.00 hod, v prostoru občanského sdružení Sedmikráska v Hořovicích v Lidovém domě.
Na akci si ukážeme plenkový systém, budete si ho moci sami vyzkoušet, povíme si, jak se o plenky starat.
Mluvit budeme také o nošení dětí, o tom, jak je (ne)nosit v šátku, nosičce, klokance i jinak. Jak jim prospět a neublížit.
 
Vstupné je dobrovolné.
Na akci je třeba předem se objednat na tel 732 802345.